Dětská (novorozenecká) kolika

Dětská kolika.

Potíže s kumulací plynu v trávicím traktu, známé jako dětská nebo novorozenecká kolika,  jsou jedním z nejčastějších trápení kojenců a batolat. Některé studie naznačují, že až 50% novorozenců trpí tímto jevem. Pochopitelně je to zdrojem frustrace a bezmoci i pro rodiče, starostlivé o potíže svého dítěte a následně také trpící dětským pláčem a nedostatkem vlastního spánku.

Běžnými symptomy koliky je dlouhotrvající pláč dítěte v kteroukoliv denní hodinu a pravidelně se ještě zhoršující v podvečer. Dítě je neklidné a je snadné poznat jeho trápení: je spasmodické, má tvrdé bříško a v obličeji rudne námahou.  Některé děti odmítají potravu nebo se stávají neklidnými hned po jídle. Dítě má potíže s usínáním a s udržením spánku po delší dobu.

Dětská kolika není závažným lékařským problémem a studie prokazují, že postižené děti přijímají potravu a vyvíjejí se normálně. V zásadě je léčba této potíže důležitá i kvůli působení dětského pláče a utrpení na dospělé, kteří jsou v jeho bezprostředním okolí.  V průběhu let byly  získány poznatky o stovkách případů, kdy děti trpící kolikou byly zanedbávány nebo i týrány rodiči neschopnými vypořádat se s tímto problémem.

Současná lékařská věda zatím nedefinovala důvody koliky nebo její vhodnou léčbu a v důsledku toho lékaři a lékárníci často doporučují rodičům užívat přírodní prostředky nebo produkty alternativní medicíny.

Výzkumy a studie zabývající se tímto problémem naznačují několik možných důvodů kumulace plynu v zažívacím traktu dítěte:

 • · nevytváří se dostatek trávících šťáv a enzymů nezbytných pro trávení
 • · potrava dítěte pozůstává hlavně z mléka (laktózy) podporujícího tvorbu plynu
 • · nevhodná dieta kojící matky
 • · mléčné náhražky nevhodné pro dítě
 • · při krmení dítě polyká vzduch
 • · touha dítěte být se svou matkou a vyhledávání její pozornosti

Vývoj přípravku BabyCalm v Izraeli  trval více než dvanáct let do roku 2008, kdy byla receptura optimalizována do současné podoby. Účinnost, která odlišuje BabyCalm od jiných přípravků a medikací je výsledkem unikátní receptury obsahující směs plně přírodních látek:

 • Fenyklový olej. Evropského původu, je lisován ze semen této rostliny a má sladkou vůni anýzu. Fenyklový olej je znám pro svou schopnost rozkládat plyny a podporovat trávení. Olej posiluje trávící systém a střevní peristaltiku a je účinný při léčbě nejrůznějších trávicích problémů, počínaje špatným žaludkem, plynatostí, křečemi a zácpou. Jeho čistící vlastnosti pomáhají organizmu zbavit se otravných látek.
 • Anýzový olej. Původem z jižní Číny. Olej je připraven ze suchých plodů rostliny. Podporuje a zlepšuje trávení a je výrazně prospěšný k úlevě od trávících potíží způsobených stresem a malátností.
 • Olej z máty peprné. Mátovým keřům se daří ve všech severních oblastech s mírným podnebím. Olej je lisován z celé rostliny. Má silně příznivý vliv na celkový trávící systém a je protikřečový, hřeje v žaludku a zmírňuje břišní bolesti.
 • Glycerin. Připraven z přírodních zdrojů a je důležitou součástí přípravku. Je sladký, viskózní, napomáhá potravě sklouznout do žaludku  a změkčuje stolici.

Všechny ingredience přípravku BabyCalm mají záruku nejvyšší kvality a jak kvalita tak i jejich účinnost jsou potvrzeny analytickými certifikáty. Tyto látky jsou přitom známy po staletí a nezpochybnitelný je jejich příznivý vliv na zažívání. Jejich optimální kombinace umožňuje přípravu trávicího traktu pro příjem potravy zvýšenou tvorbou trávících šťáv. Povlakem žaludečních stěn a vnitřku trávicího traktu usnadňují postup potravy a omezují vzniku plynů.

BabyCalm označujeme jako přírodní přípravek pro ingredience, které jsou jeho součástí. Právě tak ovšem pro ty látky, které v něm nenajdete:

 • Konzervační činidla.
 • Ochucovadla nebo vůně.
 • Cukr – může vést k pozdější závislosti dítěte na cukru. Sladká chuť BabyCalm je způsobena jeho přírodními složkami.
 • Voda – snižuje životnost látek obsažených v přípravku BabyCalm.
 • Alkohol.

Přípravek neobsahuje žádné umělé přísady, může být bez obav použit tak často, jak to dítě potřebuje, bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

BabyCalm je v prodeji v 50 ml lahvičkách opatřených kapátkem. Doporučenou dávkou je 10 kapek (zhruba ½ ml) do úst dítěte před každým jídlem. Pokud je třeba, obdobnou dávku poskytněte dítěti i mezi jídly. Kapátko je navrženo pro jednu dávku při každém nasátí a je tedy snadno k použití i v noci, kdy není třeba svítit a odpočítávat kapku po kapce.

Každá lahvička BabyCalm je po naředění postačující pro 100 dávek přípravku. Úleva je okamžitá a počet aplikací není omezen ani vedlejšími účinky ani obavami z návyku.

Ve shrnutí a stručně přednosti přípravku  BabyCalm :

 • poskytuje okamžitou úlevu
 • může být užíván tak často, jak je třeba – bez obav z vedlejších účinků nebo nebezpečí návyku
 • 100% přírodní, bez konzervačních látek, cukru nebo alkoholu
 • snadné dávkování přizpůsobeným kapátkem
 • úsporný – 100 dávek v každé lahvičce naředěného přípravku
 • obsahuje pouze přírodní látky nejvyšší kvality
 • chuťově příjemný pro dítě

vyroben v souladu se standardy izraelského Ministerstva zdravotnictví (GMP) a  ISO 9000

BabyCalm je plně přírodní výrobek který snižuje možnost vzniku břišních bolestí a hromadění plynů v trávicím traktu kojenců a batolat v průběhu prvního roku jejich života.

BabyCalm je novinkou ve smyslu zvláštní kombinace přírodních aromatických olejů, která umožní dítěti i rodičům předejít trávícím problémům postihujícím vysoké procento dětí v prvním roce života.

BabyCalm neobsahuje žádná konzervační činidla, žádná chuťová nebo jiná smyslová aditiva, neobsahuje cukry ani alkohol. Proto může být užíván od ukončeného prvního měsíce života dětmi bez omezení nebo rizika a bez lékařského předpisu.

BabyCalm je vyráběn a testován pod dozorem lékařů a farmaceutů při dodržování nejpřísnějších norem a v průběhu uplynulých let poskytl úlevu desítkám tisíců dětí.